درباره سایت

عارف عباسی(دانشجو معلم شهید بهشتی فارس)
پل ارتباطی:
09336396030
telegram: @arefi75
.
.
.
بر خاک افتادن ...

لیاقت و سعادت می خواهد، اگر که در برابر خداوند متعال باشد ،

ذلت و شقاوت می خواهد ، اگر در برابر غیر خدا باشد ؛

لیاقت و سعادت برایت آرزو دارم ...

با سلام
بیشتر نوشته های این وب که شامل آثار و برکات نماز است دست نویس بوده و کپی از آن با نام منبع مجاز است

آخرین مطالب

بایگانی

نویسندگان

صفحات دیگر

پیوندها

شعرهایی کودکانه درباره ستایش خدا و نماز منتشر شد

شعرهایی کودکانه درباره ستایش خدا و نماز منتشر شد

شعرهایی کودکانه درباره ستایش خدا و نماز منتشر شد.

مجموعه شعر «نقاشی خدا» و «اولین نماز من» سروده «زهرا وثوقی» برای مخاطبان کودک به چاپ رسید.
خبرگزاری فارس: شعرهایی کودکانه درباره ستایش خدا و نماز منتشر شد.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، به تازگی واحد کودک و نوجوان مؤسسه نشر و تحقیقات «ذکر» دو مجموعه شعر با عنوان «نقاشی خدا» و «اولین نماز من» از مجموعه کتاب‌های «کودک و نیایش» منتشر کرده است.

مجموعه شعر «اولین نماز من» سروده «زهرا وثوقی»، شعرهای شیرین درباره نماز برای دختران است. در واقع این مجموعه شعر به منظور آشنایی دختران با فریضه مهم نماز و ایجاد آمادگی بیشتر آنها برای رسیدن به سن تکلیف سروده شده است.

«چادر نماز من»، «اولین نماز»، «جشن تکلیف»، «نماز من»، «غنچه پاک» و «گلستان نماز» از عناوین اشعار مجموعه شعر «اولین نماز من» است.

چکیده پنج جلسه سخنرانی حجت الاسلام پناهیان با موضوع چگونه یک نماز خوب بخوانیم ؟

1.    به رسول خدا (صلی الله علیه و آله) گفتند: "یا رسول الله! آن جوانی كه پشت سر شما نماز می خواند، چشم چرانی می كند و بعضی از گناه هایی از این قبیل هم دارد؛ نصیحتش كنید حالا كه پشت سر شما نماز می خواند آن عیبش را هم كنار بگذارد. رسول گرامی اسلام جواب دادند: نمازش درستش می كند.
می گویند: نگاهمان را نمی توانیم كنترل کنیم. آن یكی می گوید: زبانم را نمی توانم كنترل کنم. هركسی هر چه را می گوید نمی توانم برای این است که یک كار می توانسته انجام بدهد؛ امّا انجام نداده است و آن هم به وقت "الله اكبر" گفتن است.  (مواظبت بر نماز اول وقت می تواند سبب کنترل نگاه و زبان شود.)
2.    مؤمن مریض می شود، تصادف می كند، با گرفتاری ها درگیر می شود؛ امّا هرگاه احساس كردید این مشكلات زیادی اتفاق می افتد بدان نماز را كم گذاشتی. نمازت را درست كن و مطمئن باش آنها هم برطرف می شود. مؤمن دچار هوس گناه می شود، مؤمن دچار مكائد شیطان رجیم می شود؛ امّا اگر دیدی خطا كاری ها دارد از حد می گذرد و دیگر با خدا ارتباط نداری، اولین كاری كه می كنی نمازت را درست كن. بعضی ها می گویند: خدا مگر من چه كار كردم که باید اینقدر بدبختی بكشم؟! اینها باید درست حرف بزنند؛ یعنی باید بگویند: خدایا! مگر من بد نماز می خوانم كه اینقدر گرفتار می شوم؟
3.    حاج آقا به ما بگویید برویم به بینمازها چطور توضیح بدهیم نماز بخوانند؟ شما عزیز نمی خواهد بروی به آنها بگویی كه چرا نماز بخوانند، خودت با نماز خواندنت چه گلی به سر خودت زده ای؟ حظّی كه از نماز خواندن بردی نشان بده به اهل عالم، همه نماز خوان می شوند. هر چه بی نماز تو عالم هست تقصیر نمازخوان هاست! چرا؟ چون به ما نگاه می كنند و می گویند: تو که مثلاً نماز خواندی چه كار كردی؟ چه فایده ای برایت داشته؟ نماز اخلاقت، رفتارت، كجای وجود تو را آباد كرده است که بقیه جذب بشوند؟

ادامه مطلب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات