درباره سایت

عارف عباسی(دانشجو معلم شهید بهشتی فارس)
پل ارتباطی:
09336396030
telegram: @arefi75
.
.
.
بر خاک افتادن ...

لیاقت و سعادت می خواهد، اگر که در برابر خداوند متعال باشد ،

ذلت و شقاوت می خواهد ، اگر در برابر غیر خدا باشد ؛

لیاقت و سعادت برایت آرزو دارم ...

با سلام
بیشتر نوشته های این وب که شامل آثار و برکات نماز است دست نویس بوده و کپی از آن با نام منبع مجاز است

آخرین مطالب

بایگانی

نویسندگان

صفحات دیگر

پیوندها

آیا جلوتر ایستادن مرد بر زن به هنگام نماز، برتری مرد بر زن را از دیدگاه اسلام اثبات نمی کند؟

در پاسخ به این سؤال توجه به نکات زیر بایسته است:

 1.حکمِ جلوتر ایستادن مرد بر زن حکمِ همیشگی و کلّی نیست، چرا كه اگر فاصله زن و مرد بیشتر از پنج متر باشد، یا بین آنها حائلى مانند پرده یا دیوار باشد و یا در دو سطح مختلف (مثل طبقه اول و بالكن بعضى از مساجد) ایستاده باشند و زن جلوتر از مرد باشد، نمازشان صحیح است.

علاوه بر اینكه حکم فوق در جایی هست که هر یك از زن و مرد همزمان به نماز بایستند اما اگر یكی از آنها زودتر به نماز ایستاد وظیفه نفر بعدی است كه باید فاصله لازم را رعایت نماید خواه زن باشد یا مرد.

 2.جلوتر ایستادن مرد نشانه برتری مردان نیست چرا كه از دیدگاه اسلام، مرد و زن از نظر حقیقت انسانیت و مسایل ارزشى یكسانند و هیچ یك بر دیگرى جز به تقوا و عمل صالح بیشتر، برترى ندارد خداوند متعال می فرماید:« إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقاكُم‏» ؛ «گرامى‏ترین شما نزد خداوند با تقواترین شماست»

 3.ممکن است حکمت آن این باشد که چون زن همانند گل است و خواسته یا ناخواسته چشم های نامحرم را می رباید، حریم عفت و حیا میان مردان و زنان به خوبی پاس داشته شود و اگر چنین حكمی نباشد و ایستادن زنان جلوی‌ مردها متداول گردد، طبعاً زمینه وسوسه‌ های شیطانی‌ فراهم می گردد و هنگامی كه در نماز نظر مرد به‌ قد و قامت‌ زنی بیفتد به‌ جای‌ توجه‌ به‌ خدا توجه‌اش‌ به‌ مسایل‌ دیگر معطوف ‌می‌شود.

Image result for ‫برابری حقوق زن و مرد‬‎

200هزار بازدید

n6gw_photo_2017-07-12_13-ی0-25.jpg

بسم الله الرحمن الرحیم
بعد از حدود 4 سال فعالیت بنده در وبلاگ آثار و برکات نماز این وب مرز 200 هزار بازدید کننده را رد کرد و این موجب افتخار بنده است که توانسته ام گامی در زمینه نماز برداشته باشم.
وبلاگ آثار وبرکات نماز در حد توان خود پاسخگوی سوالات و شبهه های مخاطبانش بوده و امیدوار است بتواند با همت خدای متعال فعالیت خود را ادامه دهد.
 متاسفانه وبلاگ ها با روی کار آمدن شبکه های اجتماعی کمرنگ تر شده اند  و اهمیت قبل را از دست داده اند و بسیاری از وبلاگ هایی که قبلا فعال بودند الان اثری از آنها نیست.
منتظر نظرات ارزشمند شما در جهت بهتر شدن وبلاگ هستیم.
در تلگرام هم مارا دنبال کنید.لینک ورود
یا علی
عارف عباسی مدیر وبلاگ آثار وبرکات نماز

اگر نمازهای مستحبی برای گرفتن حاجت است، پس چرا هر می خوانم حاجتم را نمی گیرم؟

در روایات به خواندن برخى نمازها مانند نماز «جعفر طیار» براى گرفتن حاجت یا رفع مشکل توصیه شده است که بهره برداری کامل از آثار و خواص آنها زمانی خواهد بود که تغییرى در انجام آن نماز ایجاد نگردد.
اما در مواردی که با خواندن دقیق آنها باز حاجت روا نمی شویم ممکن است به یکی از دلایل زیر باشد:
1.آلودگی به گناهان
مردى به امام صادق علیه السّلام عرض كرد كه ما دعا مى‏كنیم و مستجاب‏ نمى‏شود، حضرت فرمودند: «شما كسى را می خوانید كه از او نمی ترسید و نافرمانیش را می كنید چطور دعاى شما را مستجاب كند.»
همچنین پیامبر اکرم (ص) فرمودند: گذر حضرت موسی علیه السلام به مردی از اصحابش افتاد كه در سجده بود هنگامی كه بازگشت باز همان شخص را در سجده دید فرمود: «اگر حاجتت بدست من بود هر آینه برآورده كرده بودم خداوند به او چنین وحی فرمود كه اگر آنقدر برای من سجده كند كه گردنش خورد شود از او نمی پذیرم تا اینكه از آنچه كه ناخوشایند من است روی گرداند و به آنچه مطلوب من است روی آورد»
2.رعایت مصلحت
گاهی برآورده شدن حاجت در همان زمان به مصلحت فرد نیست و به تاخیر می افتد یا برآورده شدن حاجت، زمینه زیان دنیوی یا اخروی را بدنبال دارد، لذا خداوندی که از ما به خودمان مهربان تر است، دعای ما را مستجاب نمی کند.
3.علاقه خداوند به مناجات بندگان
امام باقر- علیه السّلام- فرمودند: «بسا مؤمن از خدا حاجتى بخواهد ولى اجابتش به تأخیر بیفتد، چون خداوند صداى دعا و آواز گریه‏اش را دوست دارد....» شاید آن بنده با رسیدن سریع به حاجتش، دیگر دعا و گریه نمی کند.
البته از مجموع آیات و روایات به دست می آید هیچ دعایی از سوی خداوند بدون پاسخ نمی ماند، بلکه یکی از سه فایده را دارد.
امام سجاد (علیه السلام) فرمودند: «مؤمن در دعاهاى خود یكى از سه استفاده را مى‏برد یا برای روز قیامت او ذخیره مى‏شود و یا دعایش مستجاب می گردد و یا بلائى از او دفع مى‏شود كه باید دچار آن بلا می شد.»
امام صادق علیه السلام فرمودند: « در قیامت خداوند مى‏فرماید: بنده‏ام مرا خواندى و اجابتت را به تاخیر انداختم و ثوابت چنین و چنان است و در فلان گرفتارى مرا خواندى من اجابت تو را به تاخیر انداختم و ثواب تو چنین و چنان است. در این هنگام مؤمن آرزو مى‏كند كه اى كاش هیچ دعایى از او در دنیا به اجابت نمى رسید چون كه ثواب نیكوى آن را مى‏بیند.»


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic