درباره سایت

عارف عباسی(دانشجو معلم شهید بهشتی فارس)
پل ارتباطی:
09336396030
telegram: @arefi75
.
.
.
بر خاک افتادن ...

لیاقت و سعادت می خواهد، اگر که در برابر خداوند متعال باشد ،

ذلت و شقاوت می خواهد ، اگر در برابر غیر خدا باشد ؛

لیاقت و سعادت برایت آرزو دارم ...

با سلام
بیشتر نوشته های این وب که شامل آثار و برکات نماز است دست نویس بوده و کپی از آن با نام منبع مجاز است

آخرین مطالب

بایگانی

نویسندگان

صفحات دیگر

پیوندها

معنا و مفهوم تسبیحات اربعه چیست؟

با تأمل در معنای این تسبیحات در می‌یابیم که در ابتدای آنها نمازگزار « سُبْحَانَ‏ اللَّه» گفته و خداوند را از نسبت‌هایی که بندگان به او می‏دهند پاک و منزه می‏شمرد و اقرار می‏کند که عبادت ما شایستۀ مقام قدس او نیست؛ اما چون خود خدا اذن داده و بلکه امر فرموده که همین عبادت‏های ناقص را انجام دهیم، ما نیز اطاعت می‌کنیم و از این بابت از خداوند قدردانی نموده، حمد و ثنای الهی را بر زبان جاری می‏کند و می گوید « الْحَمْدُ لِلَّهِ‏ » و سپس «لَا إِلَهَ‏ إِلَّا اللَّه» گفته و اعلام می‏کند که هر گونه ستایش و پرستش فقط مخصوص خداست و در پایان «اللَّهُ‏ أَكْبَرُ» گفته و مجدداً تأکید می‏نماید که اینها که ما می‏فهمیم و بر زبان جاری می‏نماییم هرگز لایق مقام ربوبی نبوده و خداوند متعال بزرگ‏تر از آن است که بهوصف در آید.

همچنین گفته شده است که «الحمدلله» اشاره به توحید افعالی و «لا اله الا الله» اشاره به توحید صفاتی و «الله اکبر» اشاره به توحید ذاتی دارد و سبحان الله ابتدای تسبیحات بیانگر تنزیه خداوند از تمامی این مراتب تصور شده می‏باشد و چون سورۀ حمد نیز به نوعی مشتمل بر این توحیدهای سه‌گانه است؛ این تسبیحات می‌توانند در رکعت‌های سوم و چهارم، جایگزین سورۀ حمد گردند.

فرزندم را چگونه برای نماز صبح بیدار کنیم؟ قسمت اول 1.پیش از هر چیز، خواب آنان باید طبق برنامه باشد. کودکان و نوجوانانی که شب‏ها دیر می‏خوابند، صبح‏ها به سختی بیدار می‏شوند. یکی از عوامل مهم دیر خوابیدن آنان، خواب زیاد روز (بعد از ظهر) و فیلم و سریال شب است.
 2.رژیم غذایی می‏تواند در سستی و سخت بیدار شدن آن‏ها مؤثر باشد. مصرف پی در پی خوراکی‏های با طبع سرد، نوجوان را دچار سستی می‏کند؛ بنابر این در کنار این گونه خوراکی‏ها، از خوردنی‏های با طبع گرم نیز استفاده کند.

3.در بیدار کردن فرزند، به مرحله‏ی گذر توجه داشته باشید بدین معنا که حدود 15 دقیقه قبل از موعد و در سه مرحله او را بیدار کنید:
 مرحله‏ی اول وقتی خودتان بیدار می‏شوید؛
مرحله‏ی دوم، پس از وضو و آماده شدن برای نماز،
مرحله‏ی سوم، پس از نماز.

بیدار شدن نوجوان به شکل تدریجی برای او راحت‏تر است.
 
 برای نظارت غیر مستقیم بر اقامه‏ی نماز فرزند، دقایقی پس از نماز خود، به تعقیبات نماز یا تلاوت قرآن بپردازید.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic